DIBT - pro lepší kvalitu ovzduší v interiérech

 

Institut DIBt je od ledna 2011 německou organizací, která prosazuje nejpřísnější legislativu ve vztahu k emisím a tím zajišťuje lepší kvalitu ovzduší v interiérech. Všechny zaslané produkty Bona - od laků a olejů až po lepidla, získaly osvědčení od institutu DIBt. Bona dlouhodobě vyvíjí a inovuje produkty s ohledem na podlahu, pracovní prostředí řemeslníka a životní prostředí. Opět jsme dokázali, že jsme na správné cestě s ohledem na životní prostředí.
 

DIBt v bodech:


- Německý institut pro stavební techniku DIBt (Deutsches Institut für Bautechnik) je jmenovaným úřadem odpovědným v Německu za bezpečnou stavbu a dobrou kvalitu ovzduší v interiérech.     

- Od ledna 2001 musí být všechny nátěry podlah, jako nátěrové hmoty a laky, které budou v Německu použity v nových instalacích, schváleny institutem DIBt. Nová legislativa je nejpřísnější specifikací v tomto oboru a v Německu zaručuje dobou kvalitu ovzduší v interiérech, pokud jde o emise těkavých organických sloučenin (VOC) a aldehydů. Institut DIBt vydal (na základě testování první dávky) osvědčení všem produktům Bona, které mu byly až dosud zaslány.  

- Nová legislativa představuje nové úsilí o snížení znečištění vzduchu v interiérech a zaměřuje se na zdraví a pohodlí lidí, kteří mohou užívat předmětnou podlahu. Legislativa ukazuje, kterým směrem míří ekologické trendy ošetřování povrchů: k lepšímu zdraví uživatelů podlahy a vyšší kvalitě ovzduší v interiéru. ovzduší v interiéru.                                                  

Certifikované produkty Bona

Povrchová úprava

Lepidla   

Bona Amber
Bona Classic
Bona Intense

Bona Mega
Bona Novia
Bona Hard Wax Oil
(tvrdý voskový olej)Bona R860
Bona R777
Bona R850

Další certifikáty ZDE

 

 

www.podlaharstvimedilek.cz || www.bona.com/cz || www.renovujeme-parkety.com