Renovace parket s Bonou

Často se setkáváme se zákazníky, kteří mají v domácnosti nádhernou dřevěnou podlahu a ani o tom neví. Starou dřevěnou podlahu překryjí kobercem nebo ji vytrhají a nahradí ji plovoucí podlahou, která zdaleka nevydrží tolik jako dřevěná podlaha, která při správném ošetřování vydrží až několik generací.

Netuší, že stará dřevěná podlaha se dá zrenovovat!

Parkety postupem času „stárnou“. Podlaha se častým opotřebováním špiní, šmouhy se mění ve velké skvrny a jednou za čas je třeba parkety zrenovovat.

Rádi bychom vám připomněli jedno prosté pravidlo, které každý podlahář sice dobře zná, ale přesto na něj někdy zapomene.

Můžete používat ty nejlepší laky na světě, a přesto nedocílíte dobrého vzhledu podlahy, pokud nebyla správně a důkladně vybroušena.

A stejně tak můžete používat nejlepší brusné prostředky na světě a přesto nedocílíte dobrého vzhledu podlahy, pokud lak nebyl aplikován správně a nebo je nekvalitní.

Široká nabídka povrchových úprav

Dříve než se pustíte do renovace vaší dřevěné podlahy, měli byste znát vaše představy o produktu, který chcete na podlahu aplikovat. Můžete zvolit některý ze systémů povrchové úpravy: lakování, olejování, olejovoskování. V případě laku byste měli mít představu o typu zátěže (střední – domácnosti, silná – veřejné prostory), stupni lesku (lesk – polomat – mat – extra mat) a odstínu laku (přírodní). Pokud si nepřejete přírodní odstín, je možné si vybrat ze široké palety barev a odstínů – podlahu lze nabarvit, popř. namořit.

V dnešní době jsou na trhu laky na vodní bázi, které jsou zdravotně nezávadné, nejsou toxické a oproti rozpouštědlovým produktům nezapáchají. Zvažte i užitné vlastnosti nebo-li výhody produktu - například některé produkty jsou obzvláště vhodné pro domácnosti s dětmi a domácími mazlíčky.

Bezprašná renovace parket

Máte obavy ze stěhování vašeho nábytku, abyste připravili podlahu pro renovaci parket? Už nemusíte! Společnost Bona vyřešila jeden z největších problémů pokládky a renovace dřevěných podlah – prach! Bezprašný systém odsávání DCS nabízí zdravější a pohodlnější pracovní prostředí díky systému nekonečných pytlů, při nichž neuniká do ovzduší žádný prach. Účinné ergonomické brusky zadrží veškerý brusný prach uvnitř bezešvého pytle, a tím zajistí čisté – bezprašné pracovní prostředí. Díky tomuto systému máte zaručeno, že po skončení broušení podlahy nebudete muset vynaložit tolik práce spojené s úklidem.

Lak, olej nebo barva na parkety?

Neradi ztrácíte čas v nepřehledných nabídkách? V několika domácnostech se osvědčil lak Bona Novia - řešení šité na míru pro renovace podlah v domácnostech. Nepotřebuje základní nátěr, pěkně prokresluje dřevo, je rychleschnoucí, odolná vůči stopám po podrážkách bot a navíc – šetrná k životnímu prostředí.

V případě profesionálního přístupu parketáře kontaktujte firmu, která vám podlahu zrenovuje dle vašich požadavků. Vyžádáte-li si bezprašnou renovaci pomocí DCS systému, usnadníte si práci s úklidem domácnosti.

 

Nikdy však nezapomeňte na správnou údržbu parket! Bona Spray Mop je mop na čištění všech druhů podlah. Čistič v mopu se jednoduše nanáší na podlahu pouhým stlačením páčky na mopu a mop dosáhne i do těžce přístupných míst. Mirkovláknová utěrka vydrží až 300 vyprání (bez aviváže).

 

 

www.podlaharstvimedilek.cz || www.bona.com/cz || www.renovujeme-parkety.com