Snadný úklid všech typů podlah

Nevíte jak správně udržovat podlahy čisté? Už vás nebaví ždímat hadr v kýbli a hledáte snadný způsob čištění podlah? S moderními čističi jde práce jako od ruky!

Údržba dřevěných podlah: důležitá pravidla

Údržba a péče o dřevěnou podlahu není tak snadná, jak by se mohlo zdát na první pohled. Je důležité vyvarovat se nadměrnému použití vody při úklidu a dbát na správný výběr utěrky z mikrovláken, která povrch ochrání a zabrání předčasnému opotřebení.

Přirozený růst a struktura dřeva dodávají dřevěným podlahám jejich zvláštní ráz. Díky lakování ve třech vrstvách jsou chráněny proti vniknutí nečistot a tekutin. Čištění i údržba parket je proto jednoduchá a nevyžaduje větší námahu. Nesmíte však zapomenout dodržovat důležitá pravidla: nepoužívejte ocelové drátěnky, agresivní rozpouštědla a silné alkalické přípravky, které by mohly lakový film poškodit.

Pokud chcete předejít škrábancům na podlaze a zachovat tak dlouhou životnost podlah, umístěte kvalitní podložky před vchodem do místnosti a nohy nábytku opatřete plstěnými podložkami. Pokud hrubší nečistoty (kamínky, písek, prach) nejdříve odstraníte vysavačem a následně podlahu ošetříte vhodným typem mikrovláknové utěrky, bude čištění efektivní a zároveň šetrné k podlaze.

 

ČIŠTĚNÍ PODLAH SE STÁVÁ PŘÍJMENOU PRACÍ

Čištění podlah dříve patřilo mezi nepříjemné domácí práce. Tradičním způsobem, jak udržet podlahu v čistotě bylo: použít hadr, kyblík s vodou a univerzální domácí čistící prostředek rozpouštěný ve vodě. S tím je konec! Díky novým čistícím prostředkům na parkety / tvrdé povrchy Bona nebudete muset chodit pro vodu. Stačí nanést prostředek na podlahu rozprašovačem a setřít mopem. S čistícími prostředky Bona máte jistotu:

 • Ochrana a péče o podlahu.
 • Účinně odstraňuje skvrny, nečistoty a špínu.
 • Prostředky připraveny k okamžitému použití. Stačí nanést rozprašovačem a setřít mopem.
 • Žádné rozpouštění ve vodě. Žádný kyblík.
 • Netoxické, ekologické výrobky.

 

Základy péče o podlahu

 • Dřevěné podlahy nečistěte mokrým mopem. Příliš velké množství vody může způsobit, že podlaha nabobtná, zdeformuje se a zešedne.
 • Na lakovanou dřevěnou podlahu nepoužívejte vosk, olejové mýdlo ani jiné čistící prostředky pro domácnosti. Mohou povrch podlahy zbavit lesku.
 • Zamezte vnášení špíny a kamínků. Mohou mít stejné účinky jako brusný papír: obrušovat a ohlazovat povrchy lakovaných podlah.
 • Podlahu pravidelně vysávejte nebo zametejte. Doporučujeme kompletní úklid 1x týdně.
 • Setřete včas rozlité tekutiny pomocí Bona mopu a čistícího prostředku na podlahy.
 • Na silně zatěžovaná místa u vstupních dveří a u schodišť instalujte čistící rohože. V žádném případě nepoužívejte gumovou nebo pryžovou podložku nebo neprodyšné rohože.
 • Nohy nábytku chraňte filcovými podložkami.
 • Zastřihávejte drápky svým domácím mazlíčkům. Správným zastřiháním předejdete rýhám a škrábancům na podlaze.

 

Bona Spray Mop je moderní revoluční novinkou v oblasti čištění podlah

- čistící prostředek na podlahy pro úklid všech typů podlah

 

Bona Spray Mop je čistící mop s integrovaným čistícím prostředkem v rozprašovači. Je určen pro moderní ženy v domácnostech, které nechtějí ztrácet čas nad nepříjemným uklízením. K čištění nepotřebujete vodu, ani kyblík. Prostředek se nerozpouští ve vodě. Stačí jen nastříkat a setřít.

Rozdíl mezi obyčejnými čističi a Bona Spray Mopem je v tom, že u běžných čističů strávíte čas nad chystáním kyblíku, stáčením vody a při opětovném ždímání hadru nanášíte na podlahu špinavý roztok, který již podlahu nečistí. Roznášíte pouze usazenou špínu na podlahu. Při čištění podlah běžnými čističi se používá příliš velké množství vody, které dřevěné podlaze škodí. Podlaha může postupem času nabobtnat a urychlí proces stárnutí (poškození).

Bona Spray Mop je unikátní prostředek, který jen vytáhnete ze skříně, nasprejujete na podlahu stlačením páčky na mopu a uklízíte. Pracujete ve vzpřímeném postoji a mop dosáhne i do méně přístupných prostor, a to díky otáčivé hlavě mopu. K čištění nepotřebujete vodu. Čistič v Bona Spray Mopu si dávkujete dle své potřeby na suchou Bona utěrku (tzv. Bona Pad modrý) a podlaha netrpí. Bona utěrka na Spray Mopu "uzamkne" špínu dovnitř a již neroztírá usazenou špínu na podlahu.

BROŽURA KE STAŽENÍ - Bona Spray Mop na dřevěné podlahy

BROŽURA KE STAŽENÍ - Bona Spray Mop na tvrdé podlahoviny

(laminátové podlahy, keramické dlažby, marmoleum, PVC, vinyl..)                                                                                                                                   

  

Bona Čistič na parkety

- pro voskované, olejované, lakované dřevěné podlahy

I DŘEVĚNÁ PODLAHA MŮŽE STÁRNOUT DO KRÁSY, a to díky unikátnímu čistícímu systému – kompletní řadě výrobků péče o podlahy pro voskované, olejované, lakované dřevěné podlahy používané v domácnostech. Pomocí tohoto systému můžete snadno udržovat vaše dřevěné podlahy krásné a bezpečné.

Čistící prostředky řady Bona Čistič na parkety jsou určeny pro čištění dřevěných podlah, pomocí Bona Spray Mopu a mikrovláknové utěrky modré (Bona Cleaning Pad). Buď vložíte náplň 0,85 l balení přímo do Bona Spray Mopu nebo v nabídce je taktéž 4 l ekonomické balení Bona Čističe na parkety. Jednoduše jej jen přelijete do nádobky od Bona Spray Mopu a můžete začít s úklidem podlah. Čistící prostředek je připraven k okmažitému použití, neředit. Mikrovláknovou utěrku je možné prát v pračce, vydrží až 300 vyprání (prát bez aviváže!).

Pro suchý úklid podlah zvolte Bona Dusting Pad - mikrovláknovou utěrku s elektrostatickým účinkem. K zakoupení samostatně.

 

Bona Čistič na laminátové podlahy & dlaždice

- pro tvrdé typy podlah: laminátové podlahy, PVC, keramickou dlažbu, marmoleum, vinyl

Vzhledem k tomu, že v potřebách moderní architektury se na podlahách interiérů kombinují často různé materiály, roste pochopitelně potřeba účinných prostředků, které by všechny materiály dokázaly kvalitně ošetřit. Proto Bona nabízí i unikátní systém čistících prostředků pro tvrdé povrchy.  Bona Čistič na laminátové podlahy & dlaždice odstraňuje skvrny, a veškeré nečistoty, nezanechává nepříjemné stopy, mdlé plochy apod.

Čistící prostředky řady Bona Čistič na laminátové podlahy a dlaždice jsou určeny pro čištění tvrdých podlahovin, pomocí Bona Spray Mopu a mikrovláknové utěrky modré (Bona Cleaning Pad). Buď vložíte náplň 0,85 l balení přímo do Bona Spray Mopu nebo v nabídce je taktéž 4 l ekonomické balení čistícího prostředku Bona Čistič na laminátové podlahy a dlaždice. Jednoduše jej jen přelijete do nádobky od Bona Spray Mopu a můžete začít s úklidem podlah. Čistící prostředek je připraven k okmažitému použití, neředit. Mikrovláknovou utěrku je možné prát v pračce, vydrží až 300 vyprání (prát bez aviváže!).

Pro suchý úklid podlah zvolte Bona Dusting Pad - mikrovláknovou utěrku s elektrostatickým účinkem. K zakoupení samostatně.

 

 

 

 

www.podlaharstvimedilek.cz || www.bona.com/cz || www.renovujeme-parkety.com